MA, Mg. Psych. Inga Anna Birkmane,

 psihoterapijas un  smilšu spēļu terapijas speciāliste,

 apzinātības un klusuma meditāciju skolotāja,

pastaigu terapijas praktizētāja. 

          Es piedzimu Padomju gados, Jelgavā,  kara izpostītas mātes dzimtas spītīgā vēlmē turēties un izdzīvot. Mans vectēvs bija Baltijas vācietis, kam palikšanas Latvijā nebija, un vecmamma palika viena ar pieciem bērniem.  Psiholoģiski traumējošie notikumi atsaucas vēl manā paaudzē. To laiku jauniešiem pārtrūka zināšanas par to, kas ir stipra un laimīga ģimene.  Es redzēju tikai skumjus, toties sīkstus,  pienākuma, spītības, nabadzības un izsapņotu ideālu vadītus cilvēkus. Šķiršanās sāpes un ģimenes nespēja veidot veselīgas piesiesaistes, bija man ieliktais nestabilais pamats.  Tāpēc mani jau no mazotnes interesēja,-  kas tas ir,- cilvēks, kas ir sieviete, vīrietis, ko cilvēki vēlas, par ko sapņo, kā rīkojas, kā pazīt labas un veselīgas attiecības, un kā pazīt destruktīvās, kā veidojas raksturs, un kā izaug labs, vesels, stabils un gana veiksmīgs bērns.


   Esmu iemantojusi brīvdomīgu dabu, sīkstu izturību, asu prātu, smalku spēju saredzēt skaidri, un siltu sirdi.  Tieši tā,- ar šādiem deficītiem un šādām vajadzībām, top labi ārsti, dziednieki, psihoterapeiti, un arī ar mani tā notika. Manā ceļā pavērās iespējas, - atklājumu pilns, apziņu paplašinošs izglītošanās posms ASV,  tad Īrijā, Belģijā, Vācijā, Latvijā.  Es satiku cilvēkus, kas man ticēja, skolotājus, kas mani "ieraudzīja", iedvesmoja un rādīja piemēru. Dievs mani gādīgi sargāja, lai es solīti pa solītim tuvotos tam, kas esmu šodien un, palīdzot citiem, atveseļotu arī savas dzimtas izpostīto rakstu galus. 

          Pamatā esmu specializējusies psihoorganiskajā analīzē , bet mans darba stils 20 gadu prakses laikā audzis līdzi gan manis pašas personībai un vērtībām,  gan mainīgajiem un straujas pārveides procesā esošajiem priekštatiem par cilvēka dabu.  Ar prieku integrēju  zināšanas psihoterapijā ar zināšanām par Dabu, cilvēka garīgo dzīvi un vajadzībām, neirozinātņu atklājumiem, un senajām praksēm dvēseles dziedināšanā. Bieži terpijas gaitā ejam ārā, dabā.

 Dažreiz mēs ejam kopā ar manu labradoru Melleni. 


          2000. gadā ieguvu stipendiju maģistra studijām reliģiju zinātnēs ASV, Ņujorkā, Fordemas Universitātē. Tad mācījos arī tepat, Rīgā, Latvijas Universitātē, psiholoģijas maģistratūrā. Vēlāk pabeidzu apmācības psihoterapijā Baltijas Psihoorganiskās analīzes skolā. 2016. gadā pabeidzu apmācības smilšu spēles terapijā, Lindes fon Keizerlinkas smilšu spēles terapijas institūtā, un smilšu spēle, gan bērnu gan pieaugušo terapijā, ir kļuvusi par manu otru dzimto valodu, kurā sarunājos no sirds uz sirdi. 2020. gadā piedalījos Adventure Therapy Latvia dzimšanā un attīstībā. 

Piedzīvojumu terapijas un terapijas dabā ideja mani aizrauj līdz sirds dziļumiem, dabā un kalnos arī pati atgūstu spēkus.

 Papildus pie  Skolotāja Jāņa Vītola apguvu Holodinamiku, pie Aleksandra Buses Džun Juaņ Cigun. Regulāri nodarbojos ar Hatha jogu, skriešanu, Cigun, meditācijām, muzicēšanu, dejošanu. kādu laiku aizrāvos ar kūku cepšanu. Viena no manām receptēm nokļuva arī Latvijas simtgades kūku grāmatā. 

 Bet vislabāk es jūtos kvalitatīvās attiecībās, sarunās ar saviem diviem lielajiem jauniešiem,  vai mežā, vai kalna virsotnē. 

Tur mana dvēsele vistuvāk satiek savas Mājas.


Dalība biedrībās:

Kopš 2020. gada Latvijas piedzīvojumu terapijas (Adventure Therapy Latvia) kustības dibinātāja un domubiedre.

Kopš 2021. gada iniciēta Rožkrustiešu ordeņa brālības Eiropas ložā.

Kopš 2017. gada esmu izstājusies no LPB sistēmas personīgu iemeslu dēļ, strādāju kā neatkarīgs psihoterapijas speciālists,  tas ir mans apzināts lēmums. LŪDZU ŅEMT TO VĒRĀ, kam tas ir būtiski.